U Prigorskom kaju od 1. rujna 2010. objavljen je razgovor s ravnateljem škole.

1. U kojoj fazi je dogradnja OŠ Pavao Belas?

Radovi na rekonstrukciji i dogradnji Osnovne škole Pavao Belas u Brdovcu započeli su krajem srpnja prošle godine. Predviđeni rok od godine dana, nažalost, nije bio dovoljan izvođaču, Tim-Gradnji d.o.o., za dovršenje predviđenog projekta. Neke objektivne okolnosti dovele su do toga da investitor tj. Škola i osiguravatelji sredstava, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, Zagrebačka županija, Općina Brdovec i Grad Zaprešić, dozvole produljenje radova. Približavanjem 6. rujna, dana početka nastave, raste i nervoza. No, nema razloga. Radovi su pred samim završetkom i ne pomišljamo na odgađanje početka nastave. Do tada će biti obavljeni i svi tehnički pregledi kako bi i taj dio bio provjeren. Trenutno se izvode radovi na detaljiziranju unutarnjeg prostora i okoliša škole.

2. Koje će sve sadržaje imati nova škola i koliko učenika će pohađati školu?

Opremanje učionica, kabineta i kuhinje je u tijeku Popis opreme smo radili svi zajedno na sjednicama Učiteljskog vijeća, Ministarstvo ga je odobrilo i ući ćemo u kategoriju najkvalitetnije opremljenih škola u Republici Hrvatskoj.

Škola će svojim učenicima, a njih je sada tri stotine pedeset i troje, u novim prostorima osigurati sadržaje kojima će ih animirati na kvalitetan uzajamni odnos. Kako u Brdovcu već pedesetak godina nije bilo škole, a samim time ni mogućnosti organiziranja svih izvannastavnih i izvanškolskih aktivnosti, sada su, izgradnjom nove zgrade, stvoreni uvjeti za mnoge aktivnosti. Jedna od novina će biti i izvannastavna aktivnost informatike za učenike razredne nastave.

Nadamo se kako će doskora biti sagrađena i školska športska dvorana čime ćemo zaokružiti ponudu.

U školi je informatička učionica, odlično opremljena učionica likovne i glazbene kulture zamišljena kao radionica sa štafelajima, električnim gitarama, klavijaturama i bubnjevima, učionica tehničke kulture opremljena svim potrebnim alatima i strojevima, specijalizirana učionica prirodnih predmeta, knjižnica s najsuvremenijim multimedijskim uređajima te predmetne učionice društvenih nastavnih predmeta. Učionice razredne nastave i prateći kabinet opremljeni su informatičkom, multimedijskom i svom potrebnom didaktičkom opremom.

3. Kada će biti raspisan natječaj za izgradnju nove školske dvorane?

Školska športska dvorana želja je svih nas i njenom izgradnjom bili bi riješeni veliki organizacijski problemi. Mnogi ljudi ulažu napore kako bi to bilo u što skorije vrijeme. Dozvolite da  iskoristim ovu priliku i na tome im čestitam i zahvalim. Nadamo se kako ćemo taj projekt uskoro i realizirati.

Priloženi dokumenti:
01-emisija.mp3

Ovaj mjesec: 2039

> Ravnateljev kutak
Osnovna škola Pavao Belas / Brdovec, Ilije Gregorića 28, HR-10291 10291 Prigorje Brdovečko / www.os-pavao-belas.skole.hr / ured@os-pavao-belas.skole.hr